מתכננים לבנות את ביתכם? מזל טוב!

משכנתא בניה עצמית

השקעה גדולה כזו מחייבת מחשבה וזהירות רבה.

משכנתא לבניה עצמית של בית חלומותינו היא שונה לגמרי מהמשכנתאות הרגילות שאנחנו מכירים. מדובר במשכנתא מורכבת יותר, מסוכנות ומאתגרת יותר מהמשכנתאות שאנחנו נוהגים לקחת לרכישת דירה, בית או נכס אחר. בשונה ממשכנתא הנלקחת עבור נכס קיים שבה מועבר הסכום כולו, או לפחות מרביתו בפעימה אחת למוכרים. כאשר מדובר במשכנתא לבנייה עצמית, הכסף מועבר מהבנק אל הלווה בהתאם להתקדמות שלבי הבנייה. דגש חשוב נוסף בהקשר זה הוא כי ככל שבניית הנכס נמצאת בשלבים מתקדמים יותר כך גם למעשה גדל ערכו של הנכס ומנגד קטן באופן יחסי הסיכון שנוטל הבנק. על כן הבנק יכול לספק סכומים גבוהים יותר.

הלווים צריכים לנהל באופן נכון את ההוצאות שלהם, כדי לא להיקלע למצב שהכסף שהתקבל לא יופנה למטרות שלא בגינן הוא נמסר ללווים כתוצאה מכך המימון לא יספיק לסיום בניית הבית. הדבר הופך את הנושא של קבלת משכנתא לבניית בית למורכב הרבה יותר.

בתור התחלה הבנק יכול לקחת את המגרש עליו ייבנה הבית כחלק מהעירבון, אך זה רק קצה הקרחון.

יש לבנות תכנון מלא של הבנייה בצוותא עם הקבלן ומהנדס, להציג שלבי עבודה והתקדמות, שווי מוערך של הנכס על ידי שמאי, היתרי בנייה תקפים ועוד.

לבדיקת זכאותכם למשכנתא לכל מטרה לחצו כאן או חייגו עכשיו 073-7330059

להזהר  מתכנון פיננסי לקוי – גולשים יקרים, אין לכם מושג כמה רבים הם האנשים אשר החליטו לבנות את ביתם בכוחות עצמם (עם עזרה של קבלן בנייה או בלי).

ולקראת סוף תהליך הבנייה הבינו שהתכנון הפיננסי שלהם היה לקוי. בעיה, מה עושים במקרה ופתאום אנו מגלים כי חסרים לנו עוד מאה אלף שקלים, מאתיים אלף שקלים אותם לא לקחנו בחשבון?חייבים להיות מציאותיים, לעולם לא נוכל לדעת את עלויות הבנייה המדויקות למרות שיש חוזה ולמרות שאנחנו האנשים המחושבים בעולם. תמיד ישנם הפתעות ותמיד לא הכל 100% לפי התוכנית המקורית.וגם עם הדברים מתבצעים לפי התוכנית ואין הפתעות, מה אכפת לנו להיות יותר זהירים?

תמיד נרצה לקחת מרווח עלויות נוסף. הן מבחינת אחוזי המימון של הבנק למשכנתאות והן מבחינת ההון העצמי. עלינו לדעת לנצל את אחוזי המימון בצורה יעילה מראש על מנת שלא נגיע בעתיד לבנק ונבקש תוספות לבניה.דבר אשר עלול לגרום לנו לשלם ריביות יקרות יותר .

השלבים לבניה עצמית

.שלב ראשוןתכנון פיננסי לבניית בית וקבלת אישור עקרוני למשכנתא מבנק למשכנתאות

שלב שני בחירת אדריכל לתכנון בניית הבית.

שלב שלוש –  הגשת תוכניות הבנייה "גרמושקה" לעירייה/למועצה המקומית לאחר שהתכוניות מוכנות וחתומות ע"י הגורמים הרלוונטים ותשלום הפיתוח שמחושבות ע"י מטרים

שלב רביעי –  קבלת היתרי בנייה לאחר בחינת התוכניות של הוועדה המקומית של תכנון ובנייה

שלב חמש – קבלן מבצע, תחילת בניית הבית, בחירת קבלן מפתח או קבלני משנה לביצוע הפרויקט. שיקול של זמן מול כסף.

לבדיקת זכאותכם למשכנתא לכל מטרה לחצו כאן או חייגו עכשיו 073-7330059

מעוניינים לגבי ייעוץ למשכנתא המתאימה לכם ?

לבדיקת זכאותכם למשכנתא צרו קשר ונשוב אליכם בהקדם או חייגו 0737330059