מעניינים לקחת משכנתא חדשה ? הגעתם למקום הנכון!

רכישת דירה הנה העסקה הכלכלית הגדולה והחשובה שרובנו נעשה במהלך חיינו, כאשר המשכנתא הינה התחייבות יקרה, ארוכת טווח ובעלת השלכות משמעותיות על מהלך חיינו הבוגרים

בכדי לבצע את העסקה המתאימה והכלכלית ביותר עבורכם חשוב להיפגש עם כלכלן מומחה משכנתאות בכדי להימנע מטעויות שיעלו לכם לא מעט כסף

לבדיקת זכאותכם למשכנתא לכל מטרה לחצו כאן או חייגו עכשיו 073-7330059

שני סוגים של נכסים המוצעים בשוק

רכישת נכס מקבלן (יד ראשונה):

ברכישת דירה מקבלן בדרך כלל אנו צפויים להיכנס לדירה רק בתום הבניה. זמן ההמתנה יכול להימשך בין כמה חודשים במקרה הטוב לבין כמה שנים ברוב המקרים.

צריך לדעת שבעסקת רכישה מקבלן צריך להעביר תשלומים מההון העצמי ומכספי המשכנתא במועדים שונים ולפעמים לפני הכניסה לדירה ובנוסף יש להוסיף למחיר את העלויות של ההצמדה למדד תשומות הבנייה, שמגיעות לעשרות אלפי שקלים ובמקרים מסוימים גם ל-100 אלף שקל.

במצב שבו הלווה משלם דמי שכירות ובמקביל צריך לשלם כספי משכנתה לקבלן מייצר מצב המקשה על הלווה לשלם גם וגם.

במצב כזה ניתן לבקש מהבנק גרייס (דחיית תשלומי הקרן)לזמן הנדרש עד לכניסת הבית החדש ובכך ניתן להקטין את תשלומי המשכנתה לקבלן לפרק הזמן הנדרש.
במשכנתא לרכישת דירה מקבלן חייבים תכנון פיננסי קפדני מקדים שבו צריך לבחון מתי כדאי לקחת את המשכנתא בכדי לקבע ריביות ולהימנע ממד תשומות הבנייה או האם כדי לקחת הלוואת גרייס בכדי להקל על החזרי המשכנתה .

רכישת נכס יד שנייה

אחת האפשרויות לרכישת דירה היא לקנות דירת יד שנייה לצורך מגורים, השכרה או השקעה. משכנתא לרכישת דירה יד שנייה היא משכנתא שבמהלכה לוקחים הלוואה עבור נכס שנקנה מיד שנייה מהבעלים המקוריים של הנכס.

משכנתה ניתן לקבל עד 30 שנה ועד גיל 80 שנה.

למרות שעסקת רכישה מיד שנייה נראית לכאורה פשוטה, עדיין יכולות להיות
טעויות בבחירת מסלולי ההלוואה, ריביות, חלוקה לשנים וכיו"ב העלולים ליקר לנו את העסקה
בעשרות ומאות אלפי שקלים.

כשמדובר במשכנתה עם אחוז מימון מקסימלי כ75% ממולץ לבצע שמאות מוקדמת בכדי לראות שהמחיר שהשמאי נתן הוא תואם את המחיר חוזה הרכישה, שכן הבנק ייתן 75% מימון משווי השמאי או שווי החוזה הנמוך מבינהם. במידה והמחיר ששמאי נתן יהיה נמוך ממחיר החוזה יהיה לכם חוסר של כסף וצריך להיערך בהתאם.

חשוב מאוד לדעת, לא משנה האם הנכס הוא מקבלן או יד שנייה בשום אופן אין לחתום על חוזה רכישה מבלי לקבל אישור עקרוני המאשר את קבלת כספי המשכנתה נוכח יכולתכם הפיננסיות שהוצגו לבנק.

מעוניינים לגבי ייעוץ למשכנתא המתאימה לכם ?

לבדיקת זכאותכם למשכנתא צרו קשר ונשוב אליכם בהקדם או חייגו 0737330059